Adwokat rozwodowy – sposób na sprawny i skuteczny proces

Opublikowane przez admin w dniu

Rozwód jest bardzo trudnym okresem w życiu każdego człowieka. Skomplikowana procedura prawna, wzajemne oskarżenia i nieprzyjemna atmosfera sprawiają, że każdy chce zakończyć proces jak najszybciej. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu stresu i sprawnym przeprowadzeniu postępowania rozwodowego, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata.

Jak wygląda procedura rozwodowa?

Aby sąd mógł orzec o ustaniu pożycia małżeńskiego, konieczne jest złożenie przez jedną ze stron pozwu rozwodowego do właściwego sądu. W takim dokumencie należy zawrzeć dokładne dane osobowe, przesłanki oraz roszczenia powoda. Zazwyczaj sąd proponuje najpierw mediacje, a w przypadku ich fiaska – przeprowadza procedurę rozwodową z orzekaniem lub bez orzekania o winie jednej ze stron, stosownie do przedłożonego wniosku. Na każdym etapie takiego postępowania istotnym wsparciem może być adwokat rozwód. Rozwód z pomocą specjalisty jest znacznie szybszy, a zarazem łatwiej jest uzyskać wymagane roszczenia.

Rozwód z orzekaniem o winie czy bez?

Małżonek, który nie był winien rozpadu małżeństwa może domagać się orzeczenia winy drugiej strony. Oprócz aspektu moralnego, może to zobowiązywać stronę przegraną do uiszczania alimentów. Decydując się na rozwód z orzekaniem o winie należy przygotować się na dość długi i żmudny proces, który może obejmować kilka, a nawet kilkanaście rozpraw. W jego trakcie niezbędne będzie wyciąganie często krępujących dowodów i przesłuchiwanie świadków. Ten rodzaj jest dość mocno obciążający obie strony i wymagający wiele zaangażowania, stąd zazwyczaj nie obejdzie się bez pomocy profesjonalnego adwokata. Znacznie prostszy będzie rozwód bez orzekania o winie – tutaj w przypadku zgodności obu stron możliwe jest uzyskanie wyroku już na pierwszej rozprawie. Także w tej sytuacji – aby proces był szybki i sprawny – przydatne może być wsparcie adwokata.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Osobą, która najlepiej pomoże nam w skutecznym przeprowadzeniu rozwodu jest adwokat. Katowice i inne duże miasta to miejsca, w których nieustannie realizowane są procesy rozwodowe z pomocą profesjonalnego pełnomocnika. Jest on istotnym wsparciem w trakcie całego postępowania sądowego. Pomoże od podstaw napisać pozew, gromadząc niezbędne dokumenty i pilnując wymaganych terminów. Adwokat ustali świadków i dowody, które będą przydatne podczas procesu, a także przeprowadzi negocjacje z drugą stroną, które mogą ułatwić późniejsze ustalenie wyroku. Przygotuje profesjonalny wniosek o zabezpieczenie roszczeń o alimenty bądź opiekę nad nieletnimi dziećmi na czas trwania postępowania. Będzie wsparciem w trakcie rozpraw, skutecznie broniąc interesów i żądań swojego klienta. Już po procesie pomoże także uzyskać zasądzone przez sąd dobra materialne i niematerialne, pomagając w ostatecznym zakończeniu całej procedury.

Ile kosztuje rozwód z adwokatem?

Podstawowym kosztem rozwodu jest stała opłata sądowa w wysokości 600zł. Jeżeli zdecydujemy się na szybki i prosty rozwód bez orzekania o winie, koszt usługi adwokackiej będzie odpowiednio niski. Długi i żmudny proces z orzeczeniem o winie wiąże się zazwyczaj większą opłatą za pomoc profesjonalnego pełnomocnika, jednak przynosi także proporcjonalne efekty w postaci uznania naszych roszczeń przez sąd.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.