Szkolenia podatkowe niezbędnym narzędziem umożliwiającym zdobycie wiedzy o zmianach w VAT 2020

Opublikowane przez admin w dniu

Zmiany w prawie podatkowym w 2020 roku nie mają końca. Ich ilość może zaskoczyć, żeby być na bieżąco warto wziąć udział w szkoleniach podatkowych, które wprowadzą nas we wszystkie tajniki zmian.

Zmiany w Vat 2020

Zmiany w obrębie przepisów dotyczących podatku VAT w tym roku przebiegają dwutorowo. Na podatników nakładane są nowe obowiązki, jednak wprowadzone zostaną także liczne ułatwienia w tym zakresie. Zmiany w Vat 2020 będą dotyczyły między innymi  zniesienia obowiązku składania osobnych deklaracji VAT oraz osobno JPK_VAT. Zmianami objęci zostaną przedsiębiorcy w różnych terminach. Duże firmy zmiany w tym zakresie będą musiały wziąć pod uwagę już od kwietnia 2020 roku, a każdy inny przedsiębiorca zostanie niemi objęty od 1 lipca. „Roboczą” nazwą zmienionej deklaracji jest JPK_VDEK. Żeby jednak nie było zbyt prosto ustawodawca nałoży na podatników dodatkowe obowiązki będą to między innymi:

  • wprowadzenie dodatkowych oznaczeń dostaw
  • wprowadzenie dodatkowych oznaczeń usług
  • ewidencjonowanie transakcji w związku z ich charakterem.

To tylko kilka z wprowadzonych zmian w przepisach, których wchodzi w życie znacznie więcej. Szkolenie VAT 2020 pozwoli uczestnikom zapoznać się ze wszystkimi zmianami z naciskiem na wszystkie szczegóły.

Szkolenia podatkowe pomogą nam uniknąć dotkliwych sankcji

Błędy, które urzędnicy zidentyfikują w obrębie prowadzenia ewidencji będą powiązane z narzucaniem kar. Konsekwencje będzie można ponosić dwutorowo- grozić nam  będą sankcje przewidziane przez KKS wynikające ze spóźnienia ze złożenia deklaracji lub braku jej złożenia. Nałożeniu kar będzie podlegało także złożenie nieprawidłowego pliku JPK_VDEK. Nieprawidłowości w tym zakresie mogą obejmować niemożliwość zweryfikowania przebiegu transakcji. Jeżeli przedsiębiorca nie zareaguje nie wezwanie właściwego dla adresu firmy naczelnika urzędu skarbowego poniesiemy ustawowo przewidzianą sankcję w wysokości 500zł. Warto wziąć udział w szkoleniach podatkowych, ponieważ dzięki temu będziemy znali konsekwencje, jakie mogą wyniknąć z nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji.

Szkolenia online

Nowoczesne metody pozwalające na zdobywanie specjalistycznej wiedzy obejmują także szkolenia podatkoweSzkolenie VAT 2020 obejmujące porady ekspertów w swojej dziedzinie oraz omówi wszystkie zmiany w Vat 2020. Wykorzystując najnowocześniejsze narzędzia możemy poznać wszystkie tajniki podatkowe z poziomu swojego komputera. Szkolenia online zyskują z biegiem lat coraz większą popularność. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które się u nas szkolą także proponujemy taką formę nauki. Od teraz każdy, nawet najbardziej zapracowane osoby będą mogły przyswoić potrzebną wiedzę w bardzo wygodny sposób poprzez szkolenia online.

Więcej na stronie partnera https://akademialtca.pl/courses/

Ustawodawca wprowadził bardzo wiele zmian, które każdy przedsiębiorca lub osoba zajmująca się rozliczaniem firmy powinna się zapoznać. Warto także wiedzieć jakie sankcje mogą być nam narzucone za nieprzestrzeganie przepisów. Udział w szkoleniach podatkowych pozwala nam pozostać na bieżąco i zdobyć potrzebną nam w tym zakresie wiedzę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *