Jak przygotować się do sprawy o rozwód?

Opublikowane przez admin w dniu

Kiedy dwoje małżonków traci porozumienie między sobą, a zaczynają narastać konflikty, coraz częściej decydują się na rozwód. Zanim do niego dojdzie należy dokonać szeregu czynności i zebrać niezbędną dokumentację. Warto wiedzieć, jak się przygotować do rozwodu.

Jak założyć sprawę rozwodową?

Rozwód nieodłącznie wiąże się z wizytą w sądzie oraz rozprawą. Jeżeli nie czujemy się pewni w tematyce prawnej, oraz nie wiemy jak się przygotować do sprawy, warto skorzystać z usług profesjonalnych kancelarii prawnej. Adwokat Częstochowa może nam pomóc w przygotowaniu pozwu, oraz zebraniu dokumentów. Należy wiedzieć, że pozew o rozwód trzeba uargumentować, oraz ewentualnie przedstawić dodatkowe dowody w sprawie. Jeśli powołamy się na przykład na okoliczności zdrady, warto zdobyć dowody w postaci zeznań świadków, lub załączyć kopie zdjęć i innych dokumentów potwierdzających nasze przypuszczenia.

Jak napisać pozew

Pozew o rozwód jest pismem procesowym, wystosowanym przez powoda, czyli osobę, która wnosi je przeciw drugiemu małżonkowi (pozwanemu). Musi zawrzeć datę sporządzenia, miejscowość, nazwę właściwego sądu i wydział, do którego kierujemy sprawę. Jeżeli reprezentuje nas prawnik należy wskazać reprezentanta – np. adwokat Częstochowa. W treści pisma oznaczamy nazwę sprawy, oraz wskazujemy pełne uzasadnienie sytuacji i inne okoliczności. Warto jak najdokładniej sporządzić już na tym etapie pismo, żeby nasze oczekiwania i stanowisko było dla sądu jasne i zrozumiałe. Koniecznie należy także ująć informację, czy rozwód ma być z orzeczeniem o winie jednego z małżonków. Możemy także wnieść o obciążenie go kosztami procesowymi.

Kiedy dostaniemy rozwód?

W świetle przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rozwód to zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. To sąd oceni czy w przypadku naszego małżeństwa wystąpiły wskazane przesłanki. Nie zawsze fakt wystąpienia zdrady, lub innego przewinienia małżonka musi oznaczać już pełny rozwód. Zupełny rozkład pożycia małżeńskiego oznacza ustanie wszelkich więzi małżeńskich, między innymi ekonomicznych i fizycznych. O ocenę powodzenia przy ubieganiu się o rozkład warto zapytać adwokata, któremu zlecimy prowadzenie sprawy. Profesjonalny prawnik taki jak adwokat Częstochowa poinstruuje nas o możliwościach prawnych w naszej sytuacji.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *