Windykacja należności od dłużnika

Opublikowane przez admin w dniu

Dłużnicy często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie obowiązki na nich ciążą. Są oni winni wierzycielom pieniądze, jednak nie zawsze poczuwają się do odpowiedzialności, aby oddać je w wyznaczonym terminie. Takie działanie jest oczywiście niezgodne z prawem, dlatego też w razie potrzeby warto sięgnąć po sprawdzone środki, nieco bardziej radykalne. Przykładem może być windykacja Częstochowa. Odzyskaniem należności zajmą się specjaliści, którzy posiadają spore doświadczenie w tej branży.

Polubowne odzyskanie pieniędzy od dłużnika

Firma windykacyjna zajmie się na zlecenie wierzyciela polubownym odzyskaniem pieniędzy od dłużnika. Przestrzegane są wtedy wszelkie zasady, a proces odbywa się w stu procentach zgodnie z prawem. W ostateczności sprawa zostanie skierowana na drogę sądową, jeśli tylko klient wyrazi taką chęć. Firmy windykacyjne z reguły pobierają prowizję jedynie za sukcesywnie wykonaną usługę, a więc wtedy gdy odzyskają pieniądze od dłużników. Dodatkowo nie są pobierane żadne opłaty wstępne.

Windykacja sądowa

W razie potrzeby sprawa o odzyskanie należności od dłużnika skierowana zostanie do Sądu, ma to miejsce wtedy, gdy dłużnik nie chce załatwić sprawy polubownie i wstrzymuje się od oddania pieniędzy wierzycielowi. Za prowadzenie sprawy w takim przypadku odpowiadają bardzo doświadczeni i wykwalifikowani adwokaci, którzy są w stanie odzyskać bardzo duże kwoty od dłużników, nie potrzebując na to sporej ilości czasu. Zwykle takie sprawy kończą się sukcesem i wierzyciele wreszcie mogą cieszyć się odzyskanymi środkami finansowymi.

Kategorie: długi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.